Kim jesteśmy?

„Wtedy”, czyli gdzie i kiedy
Dlaczego „Wtedy”, dlaczego drewno i w ogóle o co chodzi.

Wszystko zaczęło się od wspólnego hobby paru sopockich słoików oraz jednego Kaszuba z Rumii. A może z Redy… Chociaż nie, chyba jednak z Rumii. Wspomniane hobby to oczywiście alkohol. Wprowadzany do rzeczywistości element bajkowy (jak mawiał jeden z najbardziej znanych hobbystów polskiego kina) doprowadził do powstania kultowego sopockiego klubu „Wtedy”.

Poza najbardziej w galaktyce ogarniętą ekipą barmanów, porównywalnie zachwycającym zjawiskiem klubu „Wtedy” było drewno. Zaprojektowane i wykonane specjalnie dla tego jedynego w swoim rodzaju wnętrza. Siedzieli czasem i gapili się na nie z podziwem. Nic dziwnego – w końcu zaprojektowali i zrobili je sami. I wtedy właśnie Sternik wpadł na pomysł, żeby zacząć wytwarzać coś bardziej trwałego, niż niedzielny kac. Tak powstało „Wtedy Drewno”.

Sternik to w ogóle od maleńkości miał smykałkę do robótek ręcznych. Już jako kilkuletnie pacholątko dostał jakże profetyczny zestaw „Małego stolarza”. I choć trzeba przyznać, że jego pasja dojrzewała niespiesznie – ma chłop tak rękę, jak i oko do niesztampowych, przemyślanych i zaskakująco przyjaznych dla użytkownika rozwiązań. Być może dlatego, że pierwsze meble zrobił dla siebie…

Wszystkie realizacje „Wtedy Drewno” powstają w wyjątkowym jak oni sami miejscu: ponad stuletniej, zabytkowej hali Stoczni Gdańskiej. Co ciekawe – tej samej, w której znajduje się warsztat pracy jednego z prezydentów Rzeczypospolitej. Dla ułatwienia można dodać, że był elektrykiem.

Latem przed pracownią można spotkać wysoce atrakcyjne osoby płci obojga, spożywające napoje i słuchające muzyki. To czytelne nawiązanie do korzeni „Wtedy” pozwala Sternikowi wprost z piątkowej imprezy stanąć w sobotni poranek przy maszynie. To, że nadal ma komplet palców, stanowi niezbity dowod na istnienie anioła stróża.

„Wtedy Drewno” to indywidualne projekty, solidna i zawsze ręczna robota, gdańska tradycja z domieszką sopockiego luzu. Drobne, perfekcyjnie dopracowane detale i duże realizacje hotelowych czy restauracyjnych wnętrz. „Wtedy Drewno”. Ręcznie wykonane.

Poznaj nasz zespół

Marcin
Marcinsternik
Ksenia
Kseniaprojektant
Mirek
Mirekmistrz stolarstwa
Czesław
Czesławmłodszy czeladnik
X